otrdiena, 2020. gada 19. maijs

Nekas nav beidzies, turpinam darboties!

Esi aktīvs un iesaisties!
Par savām aktivitātēm ziņo!
Āra izglītības diena - 21.maijs
Arī Āra izglītības dienai šajā gadā jānorisinās citādākā formātā nekā ierasts, jo COVID-19 ir licis izmainīt mūsu ikdienu. Tā kā ar visu šo situāciju bērni daudz vairāk laika pavada iekštelpās un pie ekrāniem, šogad šīs dienas mērķis ir izveidot saikni ar dabu vēl ciešāku, proti, šogad daļa no Āra izglītības dienas ir “Rotaļīga daba”. Lai būtu tuvāk dabai un svinētu to, ka esam ārā.
Kā izveidot saikni ar dabu? Pārvērt šīs aktivitātes rotaļās. ESI RADOŠS!
·     Atrodi skaistu akmeni un apglezno to ar guašas krāsām – uzzīmē savu mīļāko dzīvnieku.
·     Apsēdies vai apgulies ārā un vēro mākoņus debesīs. Iztēlojieties un stāstiet viens otram, ko Jūs redziet.
·     Ieklausieties skaņās, kas ir dabā, mēģiniet saprast, kas tās rada un kādas skaņas dabā radi Tu.
·     Paņemiet galda spēles, kas Jums stāv plauktā un dodieties tās spēlēt dabā, nevis paliec iekštelpās.
·     Ejot pastaigā, salasi dabas materiālus, pēc tam no tiem izveido gleznu.
Vēl daudz citu interesantu un aizraujošu ideju par aktivitātēm variet sameklēt šeit:  https://outdoorclassroomday.com/resources/lesson-ideas/
21.maijā aicinām būt tuvāk dabai un svinēt šo saikni ar dabas pasauli, izveidojot sev apģērbu vai aksesuāru no dabas materiāliem, kas Tev pieejami apkārt. Izveido Tava mīļākā dzīvnieka masku no papīra un pārvērt sevi par to. Idejas vari apskatīties arī Pinterest izveidotajā mapē: https://pin.it/4ms439y
Dalieties ar savu radošumu un aktivitātēm, lietojot tēmturus #Ekoskolas #PlayfulNature

Bioloģiskās daudzveidības diena - 22.maijs
Šogad tēma ir “Mūsu risinājums ir dabā”. Šis sauklis uzsver cerību, solidaritāti un cik svarīgi ir sadarboties kopā visos līmeņos, lai veidotu dzīves nākotni harmonijā ar dabu.
Šis ir laiks, kad varam pārdomāt savas attiecības ar dabas pasauli. Viens ir skaidrs, neskatoties uz tehnoloģijas progresu, mūsu veselība, pārtika, ūdens, zāles, apģērbs, degviela, pajumte, enerģija un vēl daudz citas lietas ir atkarīgas no veselīgām un dinamiskām ekosistēmām.
Atgriezties labākam! 2020.gads ir pārdomu, iespēju un risinājuma gads.
Tāpēc aicinām ikvienu sabiedrības locekli rīkoties un vēlreiz padomāt, kas ir tās lietas, ko mēs varam mūsu ikdienā mainīt un neatgriezties pie vecajiem ieradumiem. Ko mēs varam darīt, kādas rīcības veicināt gan individuāli, gan kā kopiena, lai veicinātu bioloģikās daudzveidības saglabāšanos, un veidojot mūsu nākotni harmonijā ar dabu.
Aicinām visus dalīties ar piemēriem, risinājumiem, kā Jūs veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos savā skolā, mājās, vietējā kopienā.
#Ekoskolas #BiodiversityDay
Vairāk informācijas, un ar vizuālo noformējumu dalīsimies nākamās nedēļas sākumā VIF Facebook kontā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Projektu diena - Veseligs dzivesveids dažādu profesiju pārstāvju ikdienā

Vairāk informācijas https://laurenci.edu.lv/2020/05/25/projektu-diena-28-maija/ Projektu dienas kopsavilkums  https://laurenci.edu.lv/...